info@biyomedtekarge.org

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ MEDİKAL DÜNYASINA BAKIŞ SEMİNERİ

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ MEDİKAL DÜNYASINA BAKIŞ SEMİNERİ

 Medikal Dünyasına Bakış
 

       Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Teknolojileri AR-GE Topluluğu tarafından düzenlenen “Medikal Dünyasına Bakış Semineri” 25 Aralık 2014 tarihinde Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferan Salonu’nda gerçekleşti.

 

Seminer Namık Kemal Üniversitesi ÇMF Konferans salonunda törenin açılışı ile başladı. Törenin açılışında konuşan Biyomedikal Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Topluluğu Başkanı Erdi Dede, lisans öğrencilerinin Biyomedikal Mühendisliği alanında bilgilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen seminerin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Özel Başarı Hastanesi Biyomedikal Müdürü Fatih Türkyılmaz , hastanelerde biyomedikal mühendisinin yeri ve önemi, geçmişten günümüze biyomedikalin değişim süreci ve önem görmeye başlama aşamaları, biyomedikal hakkında bilinen yanlışlar, biyomedikal mühendisinin kimlerle bağlantılı çalıştığını, kurumsal hastanelerde yapılan yanlışlar ve biyomedikalin gerekliliği ile ilgili bilgilendirici bir sunum gerçekleştirmiştir. Ayrıca üniversitede öğrencilerle bu vesile ile buluşmaktan gurur duyduklarından ve organizasyondan memnuniyetlerini belirterek topluluk başkanı Erdi Dede, başkan yardımcısı Okan Öztürk ve Yrd. Doç . H. Pınar Zengingönül’e teşekkürlerini belirtmişlerdir.

medikal dünyasına bakış
 

Çağdaş Medikal Elektronik Medikal Sistemler Kurucusu ve Genel Müdürü Erhan Kurtuluş, firmanın kuruluş ve gelişim hikayesi , Florence Nightingale deneyim Hikayesi,medikal gaz sektörünün günümüzdeki yeri ve önemi hakkında bilgilendirici bir sunum gerçekleştirmiştir.Sektörün çeşitli dallarında sorular yanıtlanmıştır.Ayrıca lisans öğrencileriyle birebir sohbetler ile deneyimlerini paylaşmış ve direktiflerde bulunmuştur,öğrenciler ise bu sohbetlerden ve organizasyonun bütününden memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.Seminerden önce Fatih Türkyılmaz ile Erhan Kurtuluş ÇMF Biyomedikal Müh. Labaratuvarlarında ve NKÜ Teknokent’de incelemelerde bulunmuşlardır.Erhan Kurtuluş bu semineri BiyomedTek Ar-Ge Topluluğu yani öğrenciler tarafından düzenlenmiş olması sebebiyle hayranlık duyduklarını belirmişlerdir,Okan Öztürk’e ve topluluk yöneticilerine ve hocalara teşekkürlerini iletmişlerdir.

medikal dünyasına bakış  5

 

 

 

 

 

 

 

 
Medel Tıp Biyomedikal Mühendisi Umur Çağın Aydın firma tanıtımı ve cihaz tanıtımı konulu bir sunum gerçekleştirmiştir.GPS tekniğine dayalı çalışan bilgilendirici konuşmaları beraberinde Medtronic Stealth Starion S7 ,Medtronic Midas Rex vb. cihazların çalışma prensipleri ve işleyişleri hakkında bilgiler vermiştir.Sunum sonrası ve birebirde öğrencilerin sorularını yanıtlamaları ve sunumu öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

 

 

8 nkü biyomedikal, biyomedtek ar-ge, erdi dede,okan öztürk namık kemal üniversitesi

 

 

 

 

 

 

Penta Elektronik Medikal Sistemler Biyomedikal Mühendisi Oytun Güngör ürün tanıtımı ve sektör deneyimleri hakkında bir sunum gerçekleştirmiştir.Ultrason ve eko cihazlarının tanıtımının ardından, teknik servis ve satış bölümünde biyomedikal mühendisliği hakkında bilgiler vermiş,yüksek lisans ile ilgili soruları yanıtlamışlardır. Sektörün geleceği hakkında ekonomik ve üretim alanında bilgiler vermiştir.

 

 

10  medikal dünyasına bakış,erdi dede,okan öztürk biyomedikal,çmf,biyomedikal

 

 

 

 

 

medikal dünyasına bakış,erdi dede,okan öztürk biyomedikal,çmf,biyomedikal
 

 

medikal dünyasına bakış,erdi dede,okan öztürk biyomedikal
 

 

ETKİNLİK SONRASI NKÜ BİYOMEDTEK AR-GE YÖNETİM KURULU

 

nkü biyomedikal, biyomedtek ar-ge, erdi dede,okan öztürk namık kemal üniversitesi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir